wtorek, 25 października 2011

Kolejny wędrujący i jesieni smak....

Wczoraj po ponad 50 latach znowu na TVP zawiał Teatr TV! Cudowna, lekka komedyjka we wspaniałej obsadzie K.Jandy. M.Stuhra, K.Tracz i W. Zborowskiego napełniła mnie radością i optymizmem. Natchnęła mnie nawet do dokonania kolejnego wpisy w akcji ALBUMEM PO POLSCE.
Tym razem był to wpis dla FIMO, która swój album zatytułowała "JESTEM JAKA JESTEM". Muszę Wam przyznać, że nie była to łatwa sprawa... bo przecież nie tak łatwo jest powiedzieć coś o sobie, spojrzeć na siebie z boku i się ocenić... Och, jak życie pokazuje inaczej się my widzimy, inaczej widzą nas ci, którzy nas znają. Ba! Zupełnie inną opinię kreują ludzie, którzy z nami nawet nigdy nie rozmawiali i nas nie widzieli...che, che..i są przekonani, że ich ocena jest jedyna i prawdziwa...


Oto moja prezentacja...

Jagódce wiersze Juliana Tuwima czytałam/recytowałam od dawna, właściwie od jej narodzin. I kiedy byłyśmy ostatnio w bibliotece, mimo że tom wierszy tego poety mamy w domu, nie mogłam się powstrzymać, by nie wypożyczyć najnowszego wydania z CUDOWNYMI ilustracjami Macieja Szymanowicza. Naprawdę, aż dech zapiera!
Czytam Jadze "Pana Hilarego". Gdy skończyłam, moje dziecko zamyślone, wpatrzone w obrazki, po chwili podsumowuje bohatera tego wiersza:
Jaga: Ale głupek!
Cóż..interpretacji tyle, ilu czytelników ;)Jesień...Niby piękna, złota...a jednak za oknem szaro...smutno...zimno... Wtedy chętnie oglądam zdjęcia, wspominam... 


Pięknych i słonecznych dni życzę,
Jagodzianka.

7 komentarzy:

 1. Tak to prawda, że o sobie najtrudniej jest mówić...A ten teatr to już na stałe zawitał w TV? Piękne jesienne fotografie :) Też pozdrawiam jesiennie! A do poprzedniego posta nie zaglądam, bo już mi ślinka cieknie, innym razem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Maravilloso el trabajo y la niña es muy guapa.
  Saludos desde Tenerife.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jak widzę Jagę, już nic innego nie ogłądam. :-))) Piękne zdjęcia!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie piękne foteczki! Prawdziwie jesienne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Monromo, tak TEATR TV ( i zaznaczę, że spektakl odbywa się NA ŻYWO!) ma być na stałe. Oby!
  Reyes, Muchas gracias.
  Kajko, to zdjęcia Jagi sprzed już niestety trzech lat...
  Dzięki, Karolino.

  OdpowiedzUsuń
 6. pięknie u Ciebie:) tak jesiennie:)
  zapraszam do mnie na candy powitalne:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana, jestem bardzo ciekawa tego wydania wierszy Tuwima - muszę przy kolejnej wizycie u Was koniecznie obejrzeć:) - a to Maciej SzymAnowicz - ilustris wydało jego kilka projektów na kartkach:)
  h.

  OdpowiedzUsuń