niedziela, 14 lutego 2010

Skoro dziś Walenty...

Z okazji dzisiejszego święta, kiedy to wyznajemy zapewnienie miłości  i przyjaźni,  pomyślałam sobie, że ogłoszenie na moim blogu akcji Joasi z WRZOSOWEJ POLANY jest jak najbardziej na miejscu. Bo przecież głębokimi uczuciami darzymy również zwierzęta. Ba! Od nich często zaznajemy więcej miłości i dowodów przyjaźni niż od jakiekolwiek człowieka.Mało tego! Tylko my - ludzie - potrafimy zranić i haniebnie potraktować psa, a w zamian otrzymać od niego... wierność, miłość i pełne oddania spojrzenie.
Ja dziś chcę powiedzieć wszystkim Fabiom, które cierpiały i nadal cierpią przez okrutnych ludzi, przepraszam i życzyć im tego, by ich los się uśmiechnął do nich a miłość dobrego człowieka spotkała ich naprawdę!

Fabio to piękny mądry dwulatek. Kocha ludzi i chce za miskę jedzenia, ciepły kąt i dobre traktowanie oddać swoje wierne psie serduszko. Mimo młodego wieku sporo już od „ludzi” wycierpiał.
Początkowo Fabio był psem szczęśliwym. Biegał po podwórku. Bawił się z dziećmi. Jednak potem... Został przykuty łańcuchem do stodoły. Bez budy, bez możliwości schronienia, głodny, zmarznięty, apatyczny. Obok miejsca w którym mieszkał droga, ludzie, przystanek i nic, żadnej reakcji.
Ale Fabio miał szczęście. Wypatrzyła go Pani Zosia. Zawiadomiła odpowiednie władze. Niewielki to dało skutek... Przy kolejnej wizycie Fabio dostał od Pani Zosi jeść. Ach jak się rzucił! „Gospodarze” już całkiem poczuli się zwolnieni z obowiązku karmienia psa. Odtąd Pani Zosia jeździła ponad 20 km, żeby Fabia nakarmić. Prośby i tłumaczenia, że pies potrzebuje schronienia pozostały bez echa. Pewniej bardzo zimnej grudniowej nocy Pani Zosia nie mogła spać. Znów pojechała do Fabia. Biedny pies leżał przymarznięty do śniegu i lodu. Pani Zosia ma w domu kilka przygarniętych psich nieszczęść i nie mogła zabrać Fabia do siebie. Pojechał więc do schroniska. Normalnie to dla psa tragedia i trauma. A Fabio w schronisku poweselał, przytył. W tej chwili Pani Zosia stara się o przeniesienie Fabia do hotelu.
Kontakt do Pani Zosi i więcej informacji o Fabiu pod numerem telefonu 609 199 797

1 komentarz:

  1. To prawda, że często (my zwani; ludźmi) o zwierzętach zapominamy. A przecież często kochamy je tak samo jak swoich bliskich....

    OdpowiedzUsuń