środa, 10 września 2014

BZDURKI SPOD KLAWIATURKI: CMS GOLD AWARD i TAKIE TAM ZABAWYDzień dobry się z Państwem.
Dzisiejsza wiadomość sprawiła mi tyle radości oraz dumy z mojego W. ,że nawet fakt, iż drukarka się buntuje, nie drukuje mi, a mam bardzo ważne dokumenty do wydrukowania, nie zespoły mi humoru. Muszę się pochwalić  tym ogromnym wyróżnieniem dla W. i wyrazić swoją dumę z mojego ZŁOTEGO W. 
Otóż 13 października na Ceremonii mój w. odbierze CMS GOLD AWARD za doskonałą współpracę z CERNEM, za zaprojektowaniem instalacji gazowej i inne zasługi. 
Mam nadzieję, że nagrodą będzie bozon Higgsa  w słoiku ;)

W., jestem z Ciebie bardzo dumna! Szampan, który kupisz na tę okazję, już się chłodzi!


***

Zostałam zaproszona przez dwie osoby do wzięcia udziału w zabawie polegającej na podzieleniu się ze wszystkimi tytułami 10 książek, które wywarły na mnie wrażenie/wpływ lub coś tam, coś tam.
siadłam z piórem w ręku i ... jak tu wybrać TYLKO 10 książek?

1. "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren - to powieść, która zaszczepiła we mnie miłość do literatury. Przygody dzieciaków były inspiracją do moich zabaw z przyjaciółmi, szczególnie na wsi u Babci.

2. Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz, w szczególności "Szósta klepka". To moje nastolęctwo! Tak bardzo chciałam jak bohaterowie być oczytana, znać łacinę (sic!) - miałam okazję potem nauczyć się tejże na studiach. Chciałam tak jak dziewczyny z powieści ubierać się w stylu lat siedemdziesiątych. na tę okoliczność ( nie pamiętam czy ja czy moja mama zrobiła) na drutach powstał dla mnie szal o długości 2 m!

3. "Portret Doriana Graya" Oscara Wilde'a - niesamowicie poruszona została tutaj problematyka sensu życia, jego celu, sensu sztuki, ale także wyborów, jakie dokonuje człowiek. Motyw portretu głównego bohatera, na którym ukazywały się jego wszystkie złe uczynki w postaci blizn, Zrobił na mnie ogromne wrażenie.

4. "Idiota" Fiodora Dostojewskiego - oraz cała Jego twórczość. Jestem wielbicielką tegoż pisarza, którego uważam za pisarza wszech czasów. Jego psychologiczne analizy, rozważania o moralności człowieka, wyborze dróg, są dla mnie niezwykłą literacką ucztą dla duszy. Pisałam kilka prac dotyczących problematyki Jego kilku powieści, m.in. " Braci Karamazow", którą to uwielbiam.

5. "Demian" Herman Hesse. Niesamowita psychologiczna powieść o odnajdowaniu celu w życiu, o poznawaniu tego, co w życiu jest najważniejsze. Uwielbiam styl Hessego, ten klimat, który w powieściach jego powstawał.

6."Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. Dla mnie to chyba najlepsza powieść, jaka kiedykolwiek powstała. Ten świat fantazji z realizmem, ta miłość Małgorzaty do Mistrza, ten Szatan - taki zupełnie inny... Historia powieści Mistrza dotycząca Poncjusza Piłata stała się dla mnie punktem do rozważań  pracy, którą opublikowałam kiedyś w jednej z gazetek.

7, "Pałuba. Sny Marii Dunin" Karola Irzykowskiego. Niesamowita powieść psychologiczno - filozoficzna, która  dała mi powód do rozmyślań o życiu. Naszym jego postrzeganiu sensu życia, czy wizji tego, jak ono powinno wyglądać z marzeniami, jak chcielibyśmy,by wyglądało. 
Pamiętam, że na zajęciach z literatury Młodej Polski tylko ja byłam oczarowana tą powieścią i dlatego prowadziłyśmy ożywioną dyskusję z moim wykładowcą.

8. "Listy" Haliny Poświatowskiej pełne pragnienia życia, łapania go pełnymi garściami. Był dla mnie ogromnym przeżyciem. Znając historię poetki, chorej na serce i tego, że młodo umarła, bardzo te listy stały się dla mnie emocjonujące. Uświadamiające, jak życie jest kruche...

9. "Anna Karenina" Lwa Tołstoja. Uwielbiam powieść psychologiczne XIX wieku. Ta historia jest po prostu pięknie opisana. Pokazane też zostało, jak w społeczeństwie postrzegane były/są kobiety. jak silne uczucie może sprawić, że podejmujemy decyzje dla nas zgubne...

10. 'Pani Bovary" Gustawa Flauberta. Kolejna powieść psychologiczna, ukazująca te rozważania o tym, czym jest nasze realne życie i jak się ono ma do naszych marzeń, wizji... Analiza psychologiczna Emmy jest dla mnie tym, co mnie bardzo interesuje: człowiek, jego wybory, przyczyny decyzji, postępowanie...


Muszę chociaż wymienić tytuły powieści, które są dla mnie ważne: " Zazdrość i medycyna" Michała Choromańskiego, "Lalka" i "emancypantki" Bolesława Prusa, "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta, "Malowany ptak" Jerzego Kosińskiego, "Nędznicy" Wiktora Hugo, 'Pachnidło"Patrika Suskinda, powieści Joanny Chmielewskiej jak i powieści Marka Krajewskiego.
Ja mogę tak długo....

***

Do drugiej zabawy zaprosiła mnie CHIMERA 


Mam odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Nad czym obecnie pracuję?
Pracuję nad kilkoma projektami związanymi zarówno ze scrapem ogólnie rozumianym, jak i z malowaniem - głownie kuferków.

2. Czym moja praca różni się od innych?
Mnie się wydaje, że charakterystycznym doborem kolorystyki i motywów. Często słyszę, ze moje prace są po prostu... jagodziankowe.

3. Dlaczego tworzę i piszę bloga?
Bo mam potrzebę dzielenia się z innymi swoimi myślami, pracami oraz zdjęciami. to też moja forma spotkań z innymi ludźmi.

4. Jak wygląda mój proces tworzenia?
Albo jak sala tortur, podczas takiego tworzenia męczę się bardzo, wciąż zmieniam koncepcje, wciąż jestem niezadowolona. albo po "doznaniu wizji" wpadał w szaleństwo i potrafię tworzyć do świtu, by tylko uzyskać efekt powstały w mojej głowie. nie należy mi przeszkadzać w tedy, mówić do mnie, bo jestem we własnym świecie.

Moje nominacje. Wybrała osoby, które są bardzo twórcze, pełen zapału i pasji.

                                                                  Gosia MargoLa


                                                                          Mila

Witam Cię...

                                                           Magdalena Barszczowska


Do widzenia się z Państwem,
Jagodzianka.

EDIT.
P.S. Zapomniałam o jeszcze jednaj bardzo ważnej pozycji! "Niebezpieczne związki" Choderlosa de Laclosa. Powieść epistolarna, w której opisana została intryga markizy, która obróciła się przeciwko niej. 

14 komentarzy:

 1. Gratulacje dla W.!!
  Dziękuję, że przyjęłaś moje zaproszenie do zabawy ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla męża i dla Ciebie też :)
  Widzę w zestawie książkowym moją ulubioną " Mistrza i Małgorzatę ". Jak się tak zastanowić, to faktycznie jest sporo książek, które wpłyneły na moje życie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla W. Co do książek to właśnie odświeżam Jeżycjadę - tak na spokojnie przed porodem wieczorami przy herbatce ;) I znów chodzę spać nad ranem bo szkoda sobie przecież przerywać! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu W. Ja w ciąży z Jagodą czytałam same kryminały A. Christie, M. Krajewskiego (!) i Chmielewską. Miłej lektury.

   Usuń
 4. Masz rację. Takie problemy przy sukcesie Twojego męża to nie problemy :-)
  Dziękuję za zaproszenie do zabawy i pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To żaden problem. Zwłaszcza jak się ma Przyjaciół z działającą drukarką ;)
   Miłej zabawy!

   Usuń
 5. Gratulacje dla Was obojga :) uciekam, bo dziś jakiś za krótki dzień był u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. moja Droga.. oczywiście pogratuluj W. bo to nie lada osiągnięcie.. ale z tym bozonem w słoiku to chyba nie jest dobry pomysł.. średni czas życia bozonu Higgsa wynosi 1,6 × 10−22 s [przy czym to -22 to potęga miała być].. więc długo byś się nim nie nacieszyła..:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Pietro. może bozona już w słoiku nie będzie, ale zawsze w moim sercu :P

   Usuń
 7. twój mąż to już teraz ekstraklasa! cóż on pocznie w tej bidnej polszy, w której nawet namiastki cern'u nie maju?
  lista literacka mnie nie zaskoczyła, znam cię już dość dobrze. jedynie wilde wyłamuje się nieco z konwencji lekko romantycznej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście w tej Polszy ma mnie - to jakby namiastka... czegokolwiek :P
   Widzisz, bo mnie w literaturze najbardziej interesuje psychologiczno - egzystencjalna strona problematyki utworów. Stąd Wilde jednym z najważniejszych twórców dla mnie. Zaś wiele jego złotych myśli są moim mottem życiowym. Ciekawam Twojej dychy;)

   Usuń